Igor Berkut je předseda levicové opoziční ukrajinské strany "Velká Ukrajina", autor několika analýz, které se na Ukrajině a v ostatních postsovětských zemích staly bestsellery. Tento veterán z Afghánistánu a bývalý rozvědčík na videu vysvětluje, proč lidé nepřijmou Porošenkovy reformy a velmi stručně, jasně a výstižně popisuje, jak funguje současná Ukrajina:

::::

Podle Berkuta ovláda veškerou zaostalou ekonomiku Ukrajinu několik set rodin, pro něž jsou důchodci, rodiny s více dětmi, invalidé apod. přítěží. Lidé vládnoucí na Ukrajině nepotřebují vesnické školy či zdravotní střediska. Potřebují co nejvyšší zisky z infrastruktury, kterou kompletně ovládají. Všechny reformy jsou zaměřeny na to, aby se lidé dožili co nejnižšího věku a aby miliony lidí, které jsou "přítěží" oligarchického systému, opustily zemi.

Ve svých ostatních vystoupeních nabízí Berkut řešení: Modernizaci ekonomiky, spolupráci s Ruskem, vstup do eurasijské "Celní unie". V programu strany "Velká Ukrajina" je znárodnění klíčového průmyslu a pozemková reforma.