Loading...
 

Testovací článek

Jirka Voprška     04.09.2016 11:09

Hlavička.... Testovací článek Testovací článek Testovací článek Testovací článek

Jackson Hole: Centrální bankéři otevřeně o zrušení hotovosti

Květa Pohlhammer Lauterbachová     31.08.2016 22:26

Na prvním místě produktivita, výkon a soutěž o co největší zisky. To ovšem společnost něco stojí. A vyžaduje celého, plně flexibilního člověka, jehož celoživotním hlavním úkolem je výroba nadhodnoty. Pro mezilidské vztahy a rodinu tu prostor není.

Film "Týpci a zbraně" versus realita

Pavel Letko     31.08.2016 07:50

V kinech běží zajímavá komedie Týpci a zbraně. Hrdinové skutečného příběhu pocházejí z ortodoxních židovských rodin. Jde o Efraima_Diveroliho a Davida Mordechaie Packouze.

Dopis bývalým kámošům od modrých strak

Václav Umlauf     27.08.2016 11:33

Aha, tak to je váš plán. My jsme s Klausem ukradli tu pitomou revoluci, a vy nám teď ukradnete to, co jsme lidem za dvacet roků ukradli. Stejně toho moc nezbylo, a u koryta je příliš mnoho hladových rypáků se stranickými průkazkami v kapse.

Chovancovo Centrum hybridních hrozeb

Pavel Letko     26.08.2016 21:27

Máme pro zbrusu nový úřad hned dva tipy na protiamerické filmy. Jsou prezentované české veřejnosti za účelem zpochybnit náš společný boj za svobodu.

Vina a trest: historie současné války Západu v Sýrii

Václav Umlauf     25.08.2016 11:22

Od zločinu se neúprosně směřuje k trestu, což pochopitelně čeká i Majdan, včetně vraždění a mučení civilistů na Ukrajině. Všechny tyto zločiny půjdou jednou před mezinárodní tribunál. Sýrie asi bude na řadě jako první.

Multikulturalismus je mrtev, ať žije náboženská, nacionální, rasová a kulturní zášť!

Pavel Letko     21.08.2016 21:00

Mnohočetné rodiny jsou výrazem životního stylu, názoru, postoje, kultury, vyspělosti a stavu společnosti. Domovy těchto mnohočetných rodin opravdu nevypadají jako domovy blahobytných milionářů. Tento „nejvýhodnější byznys“ asi tak výhodným zase nebude, jinak by se ho jistě chopila většina našinců, a dobří Čechové by tak rychle nevymírali.

Roztavené reaktory ve Fukušimě aneb Jak lže Tepco

Václav Umlauf     20.08.2016 17:23

Je na českém Státním úřadu pro jadernou bezpečnost, a speciálně na jeho předsedkyni paní Daně Drábové, aby nám sdělila, zda mají pravdu vědci ohledně roztaveného reaktoru č. 2 ve Fukušimě.


Nová krátká správa
Tot je Nová krátká správa uřená jako test na fukci trackeru.
Druhá věta.
Třetí věta

Vláda dá až půl miliardy tomu, kdo se postará o integraci cizinců
Ministři ve středu schválili protiteroristický balíček obsahující opatření, která mají snížit riziko teroristického útoku. Kývli i na vypsání zakázky na poskytovatele integračních služeb pro lidi s udělenou mezinárodní ochranou pro období let 2017 až 2019. Na tu může jít až 520,5 milionu korun. Částka se odvíjí od toho, že by mohlo jít až o dva tisíce lidí ročně. (iDnes)

Kdy přepadnout Rusko? Generál Blaško pověděl vtip, který moc nepobaví generála Pavla
...Zeptají se tedy Číňanů, kdy je nejlepší přepadnout Rusko? Číňané odpoví: Hned teď! Rusko začalo stavět ‚Sílu Sibiře‘, ‚Turecký potok‘, kosmodrom ‚Vostočný‘, most na Krym, v nejbližší době chtějí modernizovat Bajkalsko-amurskou magistrálu, staví nové sportovní komplexy pro mistrovství světa ve fotbale a v atletice, plánují těžbu v Arktidě... Zrovna teď by se jim hodilo hodně zajatců!“ (Parlamentní listy)

S jakými problémy lidé vyhledávají pomoc ombudsmanky
Nejpočetnější jsou stále zastoupeny invalidní důchody, ale prakticky o polovinu se snížil počet podnětů ke starobním důchodům (z 39 na 20) a k příspěvku na živobytí (ze 41 na 22). Vzrostl naopak počet podnětů týkajících se příspěvku na péči. Typicky jde o nesouhlas s výsledkem posouzení stupně závislosti na péči či s délkou vyřizování žádosti o příspěvek. (www.ochrance.cz)

Fico kritizoval britskou premiérku za obhajobu použití jaderných zbraní
Slovenský premiér Robert Fico v pondělí kritizoval britskou kolegyni Theresu Mayovou za její výroky, kterými obhajovala připravenost použít jaderné zbraně k odstrašení nepřátel. Z vyjádření Fica také vyplynulo, že Mayová zmínila možnost použití jaderných zbraní, pokud by to bylo nutné, i během návštěvy Bratislavy, která se uskutečnila minulý měsíc. (Novinky)

Příbuzní obětí MH17 požadují zveřejnění radarových dat
Příbuzní obětí sestřeleného letadla MH17 nad Ukrajinou se obrátili na šéfku diplomacie EU Federicu Mogheriniovou o pomoc při získávání informací o havárii, uvedlo vydání Dutch News. (První zprávy)

Soud v Kyjevě vydal zatykač na ruského ministra obrany Šojgu
Pečorský okresní soud vydal zatykač na ministra obrany RF Sergeje Šojgu. Píše se o tom ve zveřejněném prohlášení soudu. (RT)

Genocida země
Co jednou bylo zemí, je dnes tvořeno jen několika izolovanými, palestinskými ghetty na Západním břehu, obklopenými izraelskými usedlostmi a vězením pod širým nebem, známým jako Gaza. Čas od času, Izrael vojensky napadá civilní obyvatelstvo Gazy, zabíjí obyvatele a ničí infrastrukturu zajateckého tábora. (ICH via Zvědavec)

Vězni SBU a minský proces: Vše je k převratu připraveno
Porošenkův pád, jehož nevyhnutelnost je fakticky uznána na mezinárodní úrovni (kdyby nebyl politickou mrtvolou, nehnali by ho z normandské čtyřky), nevyhnutelně zahájí chaotickou občanskou válku nacistických gangů na zbytcích Ukrajiny za možnost strávit ještě alespoň den okrádáním a zabíjením těch spoluobčanů, kteří nestihli utéci. Ale trychtýř ukrajinského chaosu hrozí, že do konfrontace budou neřízeně vtahováni kyjevští sousedé, z nichž každý má své vlastní zájmy na území, jež bylo ještě nedávno ukrajinským státem. (RIA Novosti via Nová republika)

Putin spustil akci: Připravte se na válku!
Ruská ministerstva a Centrální banka procházejí zkouškou fungování ve válečných podmínkách. Účastní se tak akce většího rozsahu, ve které je testována způsobilost ozbrojených sil Ruské federace. O akci informuje ministerstvo obrany Ruské federace. (Parlamentní listy)

Kreml se bojkotem Porošenka snaží pohnout minský proces z mrtvého bodu
Od 7. srpna se nekonaly žádné kontakty Moskvy s Porošenkovým úřadem. V Kyjevě prohlašují, že ministerstvo zahraničí, prezidentský úřad ani samotní Petro Porošenko se už dlouhou dobu nemohou spojit s Vladimirem Putinem. V tradiční diplomacii je takový bojkot jedním z nejkrajnějších opatření. Jedná se o opatření ne vždy účinné a velmi nebezpečné, ale v tomto konkrétním případě naprosto oprávněné. (Vzgljad)

Elán: Z tričiek zúri Che Guevara (2016)

Elán asi čte nezávislá média, další proruská propaganda na krku...(Youtube)

Nohavica: Arab mi šahá na babu

Perfektní satira, krátká... (Youtube)

Tak jak je to s tím Nohavicou?
Rozhodl jsem se zmapovat situaci kolem písně Jarka Nohavici a pomoci se v tom zorientovat i dalším čtenářům. (Tomáš Pícl)

Náš šťastný nový svět
Stručná příručka pro obyvatele Svobodného světa. (Kulturní noviny)

Inženýr
Asi dvacet let; prakticky celá 50.–70. léta, to byl muž, který přicházel na zaostalý a zpátečnický venkov prosadit pokrokové techniky, jejichž zavedení by bylo ku prospěchu všech... Jak bude vypadat pokrokový inženýr, kultivující vesnici budoucnosti? (Kulturní noviny)

Divadelníci vyvěsili na Špilberku trenýrky na podporu Ztohoven
Divadelníci z Husy na provázku v pondělí v podvečer vyvěsili na brněnském hradě Špilberku červené trenýrky. Vyjádřili tak solidaritu skupině Ztohoven, jejíž tři členové čelí obžalobě z výtržnictví, krádeže a poškozování cizí věci, protože loni na Pražském hradě vyměnili prezidentskou standartu právě za červené trenýrky. (Novinky)

Lži o potravinách. Krmí nás svinstvem
Miroslav Spišiak (66) byl oblastní ředitel pro východní Evropu ve firmě dodávající pomocné suroviny výrobcům potravin se sídlem v Rakousku. Později přešel na druhou stranu barikády, angažuje se ve spotřebitelské oblasti, publikuje a přednáší. (http://zivot.cas.sk)

Rovnost lidí není samozřejmost
Smyslem antidiskriminační legislativy je tomuto nerovnému zacházení zamezit a zajistit, aby s lidmi bylo zacházeno jako s jednotlivci, kteří jsou si ve svých právech rovni. Tyto elementární premisy českého právního řádu si je nutné připomenout také proto, že je ve svých vyjádřeních opakovaně zpochybňuje zástupce veřejné ochránkyně práv Stanislav Křeček. (www.ochrance.cz)

Holky to chtěj taky
Proč by mělo být na ženě vyhledávající náhodný sex něco podezřelého? (A2larm)

Pochyby kolem Matky Terezy trvají
Je krásné vidět chudé a nemocné, jak trpně přijímají svůj úděl a trpí jako Kristus o pašijích. Svět je jejich utrpením bohatší. (Matka Tereza)
Příští neděli přiláká na Svatopetrské náměstí v Římě davy věřících mimořádná událost – papež František tam bude svatořečit „anděla chudých“, indickou misionářku albánského původu Matku Terezu. (Novinky)

Komu se nepění, tomu se zelení
Nosit na kůži a ve vlasech chemickou fabriku a smrdět/vonět na sto metrů, to není ideální stav. Podívejte se, jak funguje eko-péče o vlasy. (Sedmá generace)

Letní komerciáda v RiuO tom, kde dnes idea sportu stále ještě je, a kde už není. (Kulturní noviny) /}

Na Titaniku hraje kapela, Cameron proti své vůli musel spustit záchranný člun, a Brexit je tady. Britové asi měli z Evropanů nejméně důvodů ke stížnostem na "totalitní EU". Ale měli jako jediná země v této době možnost hlasovat v referendu o odchodu. Takovou chybu již politické elity asi nedopustí. Hlavně ne v těch zemích, které začaly nahlas mluvit o podobném referendu: Francie, Řecko, Německo, Itálie. V novém klubu bude za chvíli více zájemců, než ve starém spolku. Ten se stal rigidním, prolobovaným a elitářským souručenstvím jednoho procenta, které zrazuje zájmy evropských občanů, jak na běžícím pásu.Jan Keller: Další referenda jsou nepřijatelná, z meteorologických důvodů

Za e-republiku jsme položili sedm otázek týkajících se Brexitu poslanci Evropského parlamentu Janu Kellerovi.

Jak velké bylo zklamání, které způsobil britský lid svým a evropským elitám? Nezklamal tím tak trochu jejich důvěru?

Něco se prostě v kampani podcenilo. První hodnocení ukazují, že zaostalí a nevzdělaní Britové šli v dešti dát hlas za vystoupení z EU, zatímco ti chytří a vzdělaní seděli doma, protože dobře věděli, že by se mohli cestou nachladit. Opět se tím potvrzuje, že EU - tak jak je dosud koncipována - je vyloženě projektem pro hezké počasí.

Co si s tím britské a evropské elity podle Tvého názoru počnou?

Řešení je jednoduché. Protože víme, že v důsledku klimatických změn jsou extrémní výkyvy počasí stále častější, je jasné, že další referenda jsou nepřijatelná. Není to z nějaké politické nevůle, má to důvody meteorologické.

freedom-of-speech-156029_640.png

Nechutná šlichta jménem Šlachtagate

Pavel Letko     13.06.2016 20:27

Opatření ministra vnitra podporované předsedou vlády a stranou lidovou posiluje mafii a oslabuje stát. Tuneláři s trvalým pobytem v Monaku se mohou začít radovat.
Jo Cox