Loading...
 

Archiv Zpráv jednou větou

Strana zelených byla a je běžnou středovou stranou s pravicovým vládním extempore. Její levicovost je mediální iluze
Nový předseda Mgr. Petr Štěpánek sice deklaroval „návrat do středu“, ale jak je naznačeno výše, není odkud se vracet. (Kulturní noviny)

Drahoš v politice? Ale proč?
Představa, že by kandidát, který těžil hlavně ze své nevýraznosti, stanul v čele nějaké nové – a už zase středové – strany, je iluzorní. Česká politická scéna nepotřebuje další projekt napravo od středu, který bude ty stávající oslabovat, aniž by přinesl cokoli nového. (A2larm)

MZV USA jmenovalo konečný cíl protiruských sankcí
Ministr financí USA Steven Mnuchin slíbil, že zavede nové sankce proti Rusku na základě „kremelského referátu". Podle jeho slov se budou sankce zakládat na neveřejné části dokumentu, která čítá přes sto stránek. (Sputnik)

Český národ má podle Jaromíra Štětiny poškozený genofond. Bolševici, peru se s vámi už padesát let a nebojím se vás, vzkázal po volbách a vyvěsil Václava Havla
Europoslanec za TOP 09 Jaromír Štětina se na svém facebookovém profilu vyjádřil, že je doslova znechucen z vítězství Miloše Zemana v prezidentských volbách. „Lži a podvody jsou zpět, ale já se nebojím,“ napsal. (Parlamentní listy)

Půl milionu voličů Zemana umře a nahradí je mladí. Příště to dopadne dobře, těší se Pehe
Server Respekt.cz přinesl rozhovor s politologem Jiřím Pehem. Ten se mimo jiné domnívá, že prezident Miloš Zeman si nyní může premiéra Andreje Babiše (ANO) vodit jako loutku. Pohovořil také o rozdělené společnosti a dopadech prezidentské volby na domácí politiku. (Parlamentní listy)

Máslo a politická satira do všech domácností. Prezident Blaník se trefuje do černého i dalece přestřeluje
Prezident Blaník
komedie
ČR, 2018, 85 min
Režie: Marek Najbrt
Hrají: Marek Daniel, Michal Dalecký, Halka Třešňáková a další
Hodnocení: 70 %
(Hospodářské noviny)

Za Robertem Parrym, nezávislým žurnalistou par excellence
Novinářská obec přišla o jednoho z nejoceňovajších investigativců poté, co 27. ledna 2018 zemřel na karcinom štítné žlázy Robert Parry. Bylo mu 68 let. (Global Research) R.I.P.

Bytosti jako Pérák cítí, že pokud je lidská společnost k slabým krutá, musejí to vyrovnat svou nadpřirozenou (po)mocí (1. část)
Rozhovor s etnologem Petrem Janečkem, autorem sbírek moderních městských legend Černá sanitka, jemuž v těchto dnech vyšla nová monografie o legendárním Pérákovi, bytosti, která pomáhala utlačeným Čechům za druhé světové války. (Kulturní noviny)

Analýzy Jakuba Jandy z Evropských hodnot jsou i podle odborníků jen žvásty
Jakub Janda je jedním z nejhorlivějších a zároveň nejhorších facebookových komentátorů politického dění. Denně vyplodí několik unikátních příspěvků, které se snaží prezentovat jako odborné analýzy. Práce mladíka, který se představuje jako zástupce ředitele think tanku Evropské hodnoty ale mají podle odborníků s vědeckou prací pramálo společného. (Pravý prostor)

Pokerová tvář při špatných kartách
Máme-li se jednou větou pokusit popsat atmosféru panující na každoročním setkání Mezinárodního ekonomického fóra ve švýcarském Davosu, tak: „pokerová tvář při špatných kartách“. Je to výraz pocházející se žargonu karbaníků. Nicméně mistry v tom nejsou pouze karbanící, ale také finančníci, bankéři a politici. A ti nejlepší mistři pokerových tváří v jakékoliv hře se scházejí v lednu každého roku na fóru v Davosu. (Fondsk.ru via Zvědavec)