Loading...
 

Archiv Zpráv jednou větou

Společné rusko-indické vojenské cvičení Indra-2018 přešlo do aktivní fáze
Jednotky ruského Východního vojenského okruhu a jednotky Indické armády přešly do aktivní fáze společného vojenského cvičení Idra-2018. Cvičení se koná ve státě Utarpradéš na severu Indie. (TASS)

Petr Žantovský: Jazykový Orwellistán II aneb Drahousek Zakaznik
Možná taky patříte k těm šťastlivcům, kteří před časem obdrželi email následujícího znění:
Drahousek Zakaznik,
Ceska Sporitelna docasny prerusit tvuj ucet.
(Parlamentní listy)

Američtí a čeští vojáci jsou vyšetřováni kvůli smrti afghánského vězně
Pan Chán byl během několika hodin zadržen afghánskými jednotkami a vzat do vazby západními ozbrojenými silami. Po čase byl vrácen afghánským jednotkám, bylo to kolem půlnoci, byl zbit a v bezvědomí, uvedli afghánští úředníci. (New York Times)

Christine Assange: Postavte se za Juliana
„Julián žije jako ve vazbě již bezmála osm let, aniž byl obžalován. Britská vláda opětovně odmítla jeho žádosti a prosby, aby mu umožnila mít základní zdravotní podmínky k životu, čistý vzduch, cvičení, sluneční světlo pro vitamin B, a přístup k řádnému lékařskému a zubnímu ošetření. V důsledku toho se jeho zdravotní stav vážně zhoršil. Lékař, který ho vyšetřoval, varoval, že Julianovo zdraví je kriticky ohroženo. V Londýně se odehrává pomalá a krutá vražda.“ (Literární noviny)

Sonda do husté spleti motivů novinářů, politiků a dalších hráčů
Jako bývalý profesionální novinář se musím za své kolegy už nějakou dobu nevýslovně stydět. (Nová republika)

Kerčská provokace
Oficiální Kyjev a konkrétně Porošenko, bez něhož by ta provokace neměla šanci na realizaci, nemají zapotřebí ospravedlnit svoji pozici. Oni potřebují, aby Rusko použilo proti jeho vojenskému námořnictvu zbraně jako první. Jen to poskytne možnost apelovat na mezinárodní společenství, se žádostí o obranu před agresí. (Cont.ws via Outsidermedia)

České a americké vojáky vyšetřují kvůli smrti Afghánce, který měl zabít jejich kolegu
Čeští a američtí vojáci jsou vyšetřováni kvůli úmrtí zbitého afghánského vojáka Vahidulláha Chána, který byl ve vazbě kvůli obvinění ze zabití českého psovoda Tomáše Procházky z minulého měsíce. Informoval o tom americký deník The New York Times (NYT). Mluvčí českého ministerstva obrany Jan Pejšek obvinění důrazně odmítl. (Aktuálně.cz)

Systém exekucí podlomil víru zadlužených Čechů ve spravedlnost
Podle nového výzkumu agentury Median pro Alarm mají lidé v exekuci nízkou důvěru v právní stát a demokracii. Zpackaná novela insolvenčního zákona to bohužel nezlepší. V České republice je o řád více exekucí než ve zbytku Evropy. Ke konci roku 2017 bylo proti 863 tisícům lidí vedeno skoro pět milionů exekucí a podle odborníků počty nadále stoupají. (a2larm.cz)

Ukrajinská námořní provokace v Kerčském průlivu
Ruská pohraniční loď provedla taran na ukrajinský remorkér, který nelegálně překročil ruskou námořní hranici jako součást konvoje tří lodí ukrajinského válečného námořnictva. Oznámilo to ukrajinské námořnictvo. Ukrajina vyhlásila plnou bojovou pohotovost armády. (Nová republika)

Začíná soud s uhlobarony kvůli vytunelování mosteckých dolů. Po dvaceti letech
Městský soud v Praze začne v pondělí s odstupem dvaceti let projednávat okolnosti vytunelování Mostecké uhelné společnosti. V kauze je obžalovaná pětice mužů, jež stála za společností Investenergy, která doly koncem devadesátých let ovládla za peníze samotných dolů. A to za pomoci složitě vytvořené struktury firem, do níž obžalovaní vyvedli peníze, které měly doly odložené na zvláštních účtech a měly sloužit na rekultivaci krajiny po těžbě. Soud je naplánovaný až do dubna. (Aktuálně.cz)